Gabinet reumatologiczny Reumatologia Ryszard Łusiak Ryszard Łusiak Bóle reumatyczne

Stosowane procedury medyczne:

- USG układu ruchu

- Punkcja dostawowa

- Terapia manualna kręgosłupa

- Autoterapia mięśni i stawów

- Ból krzyża - terapia niefarmakologiczna

- Zapalenie stawów - wczesna diagnostyka

- Dyskopatia - bezoperacyjne leczenie

- Choroba zwyrodnieniowa stawu

- Densytometria (tzw densytometria osiowa)

- Densytometria obwodowa

Oferta

1. USG Układu ruchu - umożliwia ocenę struktur stawu, wykrywa zmiany chorobowe znacznie wcześniej niż tradycyjne RTG stawów.Zastosowanie opcji Color Doppler umożliwia ocenę nasilenia stanu zapalnego wewnątrz stawu co pozwala na rozpoznanie choroby nawet w przypadku prawidłowych wyników badań/badania krwi, rtg/.
Punkcja dostawowa /blokada/pod kontrolą obrazu USG umożliwia dokładne podanie leku do miejsca najbardziej nasilonej zmiany chorobowej. W przypadku małych stawów to jedyna metoda, która gwarantuje precyzyjne podanie leku. Monitorowanie stanu zapalnego tkanek miękkich wewnątrz stawu u pacjentów z zapalnymi chorobami układu ruchu /np. rzs/ pozwala na ocenę skuteczności i ewentualną modyfikację leczenia.

2. Terapia manualna kręgosłupa - są to niebolesne zabiegi wykonywane przez lekarza na stawach kręgosłupa. Jest to połączenie specjalistycznego masażu z ćwiczeniami o charakterze trakcji /rozciągania/ i rotacji /skręcania/. Celem zabiegu jest poprawa ruchomości w stawach kręgosłupa i stawów obwodowych.

Terapia manualna jest skuteczna w zespołach bólowych kręgosłupa, bólach barków i bioder, bólach i zawrotach głowy ,bólach pleców, wadach postawy. Jest pomocna w leczeniu dyskopatii krzyża.

3. Autoterapia - jako kontynuacja zabiegów terapii manualnej w warunkach domowych to dobrane indywidualnie przez lekarza cwiczenia do wykonywania w domu. Są to ćwiczenia o charakterze rozciągania przykurczonych mięśni i stawów i wzmacniania mięśni osłabionych.

4. Densytometria (tzw densytometria osiowa) - ocena stanu kości kręgosłupa i szyjki kości udowej. Służy do wykrywania osteoporozy i osłabienia kości. Pomaga określić ryzyko złamania kości udowej oraz trzonów kregów.

5. Densytometria obwodowa- badanie kości przedramienia, pozwala wykryć choroby reumatologiczne szczeg. zapalenia stawów.

Design 2011 © Web17